Final results for the Yellow Submarine '09


FINAL RANKING
 
1. Žlutá Zimnice I.
2. Graz A-team
3. Terrible Monkeys
4. Hallunken Halle
5. Soul Gringos
6. Drehst’n Deckel
7. Isostars Augsburg
8. Wunderteam
9. Prague Devils
10. Fischbees Hamburg
11. Upsadaisy
12. Prague 7
13. Spirit on Lemon
14. Little Secret
15. Peace Egg
16. Frisbeekultur Bamberg
17. Atruc
18. Cheek2Cheek
19. RJP Squad
20. Saxy Divers
21. Zdobyczy Oskarow Lodz
22. Žlutá Zimnice II.
23. 3sb Spirit of the game
24. Osi Oslo

  start time             Pool "A"
Phase "1" 09:00 Terrible Monkeys Zdobyczy Oskarow Lodz 10:5 3 Terrible Monkeys
Morning pool 9:20 Little Secret Isostars Augsburg 12:17   6 Zdobyczy Oskarow Lodz
  9:40 Hallunken Halle Saxy Divers 14:3   4 Little Secret
  10:00 Terrible Monkeys Little Secret 15:8   1 Isostars Augsburg
  10:20 Zdobyczy Oskarow Lodz Isostars Augsburg 5:18   2 Hallunken Halle
  10:40 Terrible Monkeys Hallunken Halle 8:12   5 Saxy Divers
  11:00 Little Secret Saxy Divers 14:8      
  11:20 Zdobyczy Oskarow Lodz Hallunken Halle 10:13      
  11:40 Terrible Monkeys Isostars Augsburg 14:12      
  12:00 Zdobyczy Oskarow Lodz Saxy Divers 11:15      
  12:20 Little Secret Hallunken Halle 10:11      
  12:40 Terrible Monkeys Saxy Divers 13:3      
  13:00 Isostars Augsburg Hallunken Halle 16:10      
  13:20 Zdobyczy Oskarow Lodz Little Secret 10:12      
  13:40 Isostars Augsburg Saxy Divers 17:5      
  14:00 4A – Little Secret 5B – 3SB 12:9      
  14:20 3A – Terrible Monkeys 2B – Prague 7 11:9      
                 
                Pool "C"
Phase "1" 14:40 Prague Devils Spirit On Lemon 12:15   4 Prague Devils
Afternoon pool 15:00 Atrofovane Ruce Drehst'n Deckel 8:13   3 Spirit On Lemon
  15:20 Upsadaisy Wurfkultur Bamberg 13:6   6 Atrofovane Ruce
  15:40 Prague Devils Atrofovane Ruce 14:11   1 Drehst'n Deckel
  16:00 Spirit On Lemon Drehst'n Deckel 12:10   2 Upsadaisy
  16:20 Prague Devils Upsadaisy 13:15   5 Wurfkultur Bamberg
  16:40 Atrofovane Ruce Wurfkultur Bamberg 5:7      
  17:00 Spirit On Lemon Upsadaisy 9:13      
  17:20 Prague Devils Drehst'n Deckel 9:16      
  17:40 Spirit On Lemon Wurfkultur Bamberg 14:8      
  18:00 Atrofovane Ruce Upsadaisy 8:13      
  18:20 Prague Devils Wurfkultur Bamberg 6:6      
  18:40 Drehst'n Deckel Upsadaisy 15:10      
  19:00 Spirit On Lemon Atrofovane Ruce 8:10      
  19:20 Drehst'n Deckel Wurfkultur Bamberg 10:9      
  19:40 4C - Prague Devils 5D - RJP Squad 16:7      
  20:00 3C - Spirit On Lemon 2D - Yellow Fever I 9:10      

  start time             Pool "B"
Phase "1" 9:00 Prague 7 Peace Egg 9:9   2 Prague 7
Morning pool 9:20 Fischbees Hamburg Graz A-team 11:11   3 Peace Egg
  9:40 3SB Yellow Fever II 10:4   4 Fischbees Hamburg
  10:00 Prague 7 Fischbees Hamburg 10:8   1 Graz A-team
  10:20 Peace Egg Graz A-team 7:11   5 3SB
  10:40 Prague 7 3SB 10:5   6 Yellow Fever II
  11:00 Fischbees Hamburg Yellow Fever II 11:5      
  11:20 Peace Egg 3SB 8:7      
  11:40 Prague 7 Graz A-team 8:8      
  12:00 Peace Egg Yellow Fever II 15:10      
  12:20 Fischbees Hamburg 3SB 17:9      
  12:40 Prague 7 Yellow Fever II 14:3      
  13:00 Graz A-team 3SB 13:7      
  13:20 Peace Egg Fischbees Hamburg 13:10      
  13:40 Graz A-team Yellow Fever II 15:3      
  14:00 5A – Saxy Divers 4B – Fischbees Hamburg 9:14      
  14:20 2A - Peace Egg 3B – Hallunken Halle 15:12      
                 
                Pool "D"
Phase "1" 14:40 OSI Oslo Wunderteam 3:16   6 OSI Oslo
 Afternoon pool 15:00 RJP Squad Cheek2Cheek 11:11   1 Wunderteam
  15:20 Yellow Fever I Soul Gringos 10:10   5 RJP Squad
  15:40 OSI Oslo RJP Squad 6:11   4 Cheek2Cheek
  16:00 Wunderteam Cheek2Cheek 12:9   2 Yellow Fever I
  16:20 OSI Oslo Yellow Fever I 4:16   3 Soul Gringos
  16:40 RJP Squad Soul Gringos 9:10      
  17:00 Wunderteam Yellow Fever I 4:14      
  17:20 OSI Oslo Cheek2Cheek 2:18      
  17:40 Wunderteam Soul Gringos 11:8      
  18:00 RJP Squad Yellow Fever I 8:14      
  18:20 OSI Oslo Soul Gringos 3:21      
  18:40 Cheek2Cheek Yellow Fever I 13:12      
  19:00 Wunderteam RJP Squad 9:8      
  19:20 Cheek2Cheek Soul Gringos 8:12      
  19:40 5C - Wurfkultur Bamberg 4D – Cheek2Cheek 12:9      
  20:00 2C – Upsadaisy 3D - Soul Gringos 11:14      

Phase 2

  starttime   Gym “A”     Gym “B”      
q31 09:00   Saxy Divers Osi Oslo 7:6 3SB Atruc 3:13  
q32 9:25   Cheek2Cheek Yellow Fever II 11:3 RJP Squad Zdobycz Oskarow 9:6  
q21 9:50   Prague 7 Wurfkultur Bamberg 6:4 PeaceEgg Prague Devils 6:12  
q22 10:15   Spirit On Lemon Fischbees 8:12 Upsadaisy Little Secret 10:9  
q11 10:40   Isostars Yellow Fever I 6:9 Graz A-team Soul Gringos 9:5  
q12 11:05   Drehst'n Deckel Terrible Monkeys 6:10 Wunderteam Hallunken Halle 5:12  
  11:30   Yellow Fever II Osi Oslo 11:4 3SB Zdobyczy Oskarow 4:7  
  11:55   Cheek2Cheek Saxy Divers 10:6 Atruc RJP Squad 9:8  
  12:20   Wurfkultur Spirit On Lemon 5:11 PeaceEgg Little Secret 9:11  
  12:45   Prague 7 Fischbees 7:11 PD Upsadaisy 9:8  
  13:10   Isostars Dreshst'n Deckel 10:12 Soul Gringos Wunderteam 8:6  
  13:35   Yellow Fever I Terrible Monkeys 8:9 Graz A-team Hallunken 8:7  
  14:00 21 Yellow Fever II Zdobyczy Oskarow 6:11 Osi Oslo 3SB 3:6 23
  14:25 17 Cheek2Cheek Atruc 6:7 RJP Squad Saxy Divers 11:3 19
  14:50 13 Little Secret Spirit On Lemon 6:8 Wurfkultur Bamberg Peace Egg 6:9 15
  15:15 9 Fischbees Prague Devils 4:11 P7 Upsadaisy 8:9 11
  15:40 3 Terrible Monkeys Hallunken Halle 10:8 Isostars Wunderteam 9:8 7
  16:05 1 Yellow Fever Graz A-team 10:3 Drehst'n Deckel Soul Gringos 6:7 5



[ tournament :nfo ] [ location & maps ] [ teams ] [ results ] [ poster ] [ contact ] [ home ]